21.12.2010

Hayallerimin Parfümü...

The Body Shop'un yeni çıkardığı Dreams serisini gördünüz mü ?

Ben yaklaşık 1 ay önce TBS'un Mega Day etkinliğinde parfümünü denemiştim.
3 gün boyunca kokusu üstümden çıkmamıştı.
Kokular konusunda uyuzluk derecesinde hassas olan beni bile mesteden bu kokuyu o gün bu gündür kullanıyorum. 
Ben tatlı kokuları severim. Bu koku da fazlasıyla tatlı ve tazelik hissi uyandırıyor.

Dreams serisi duş jeli, vücut losyonu ve parfümden oluşuyor. Vanilya serisinden sonra, bu seriyi de alacağım sanırım = )HAYALLERİNİZE İNANIN!
THE BODY SHOP’TAN YENİ DREAMS UNLIMITED™ EAU DE PARFUM İLE HAYALLERİNİZ CANLANSIN!


Dreams Unlimited™ Eau de Parfum, Anita Roddick’in sözünden esinlenerek yaratıldı: “Yapabileceğin ne varsa ya da ne hayal edersen, ona başlamalısın.”

Anita güzellik endüstrisini değiştirmeyi ve dünyadaki birçok insanın akıl hocası olup onların özgüvenlerini artırarak kendi arzularının peşine düşmelerini sağlamayı hayal etmişti.

The Body Shop parfümleri Kategori Direktörü Rebecca Phillips şöyle söylüyor: “Bu yeni parfümü sunmaktan gurur duyuyoruz. Hayata pozitif enerji yaymayı, bunu dünyadaki tüm kadınlarla paylaşarak hayallerine inanmalarını ve onları gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı istiyoruz.”

Bu narin, kadınsı koku dünyanın en iyi iki burnu olan Loc Dong ve Anne Filipo tarafından yaratıldı. Dreams Unlimited™ Eau de Parfum portakal yağı, kuşüzümü, gevrek yeşil acı biber, yumuşak süsen çiçeği ve keksin sandalağacı notalarıyla oluşmuş büyüleyici bir koku oldu. İçeriğindeki alkol organik şeker kamışından elde edildi ve kullanılan ilk Adil Ticaret üretimi alkol oldu.

Eau de Parfum %100 geri dönüşümlü cam şişededir ve içinde bulunduğu kutu da yine kullanılmış materyallerden geri dönüştürülerek yapılmıştır.

The Body Shop iki yıllık süreç sonunda Ekvator’daki alkol üreticisi CADO ile Yerel Ticaret programı ortaklığına başladı. Başlatılan bu ticaret sayesinde CADO’ya bağlı çiftçilerin ve diğer tüm üyelerin yaşam koşulları gelişti, daha adil bir piyasaya ve istikrara kavuşurken 100den fazla aileye de fayda sağlandı.