11.05.2011

NARS Multiple : Riviera & Copacabana

Bir önceki yazımda sizinle fotoğraflarını paylaştığım NARS ürünlerini tek tek inceleme zamanı geldi...
Bu yazıda NARS Multiple'lardan Riviera ve Copacabana'yı inceleyeceğiz.
Ancak öncesinden multiple'lar nasıl ortaya çıkmış, hikayesine bir göz atalım...

1996 yılında Harper's Bazaar dergisi dönemin en iyi makyaj sanatçılarından favori modelleri üzerinde bir makyaj yapmalarını istemiş. François NARS, Carolyn Murphy'i seçmiş ve göz, yanak ve dudaklarda bir tek ruj kullanarak makyajını uygulamış. 


 Yazı yayınlandıktan sonra büyük yankı getiriyor ve NARS Brown Out - Tangier Lipstick adıyla bir ruj satışa çıkarılıyor. Ruj, yapısı gereği göz ve yüz için uygun bir ürün olmadığı için NARS abimiz, göz ve yüz yanında dudaklarda da kullanılabilecek yapıda bir ürün açığı olduğunu görerek multiple'ları üretip satışa sunuyor. Biz kozmetik meraklıları da bu ürünü alıp, kullanıyor, memnun kalıyor ve birbirimize anlatıyoruz...

Multiple'lar 14 renk seçeneği ile satışa sunuldu. Ben ismini Akdeniz boyunca uzanan Fransız kıyı şeridinden alan Riviera ve Brezilya'nın ünlü sahilinden alan Copacabana'yı aldım.Riviera, NARS'ın meşhur Orgasm'ından daha koyu, çingene pembesine kaçan bir tonda. Copacabana ise aydınlatıcı olarak kullanmak için ideal.


  • Ben her zaman krem ya da likit yapılı ürünleri kullanmaktan korkarım. Çünkü kontrolü kaybedip, yeterince ürünü gerektiği şekilde uygulayamayacağımdan endişe ederim. Multiple'ların yapısı illuminatorlerden daha koyu, kremsi ve kontrolü çok kolay. 
  • 14 gram ağırlığındaki ürünler çok uzun süre kullanılabilir. Ben Copacabana'yı hemen her gün kullanmama rağmen çok azını kullanmış sayılırım. Çünkü az bir miktarı yeterli oluyor. 
  • Ürünleri istediğiniz yoğunlukta kullanarak yanaklarınızda ve dudaklarınızda değişik tonda renkler elde edebilirsiniz.
  • Ürünleri göz makyajında kullanmadım, yalnızca yanak ve dudaklarımda kullandım. Performans ve kalıcılıklarının çok iyi olduklarını paylaşmak isterim.
  • İçerisinde sedefleri olan ürünler, ancak yüzünüzde rahatsız edici bir parlaklık oluşturmuyorlar. Aksine cildi daha sağlıklı gösteren bir ışıltı veriyorlar.
  • Ürün 87 TL'den satışa sunuluyor. Pahalı gibi görülebilir, ancak çok uzun süre kullanılacağından ve performans açısından değerlendirdiğimizde verilen parayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
  • Multiple'ları Sephora mağazalarında bulabilirsiniz.