31.12.2011

Renkli Nemlendiriciler Savaşıyor...

Renkli nemlendirici ne işe yarar ?
 • İçeriğindeki maddeler sayesinde cildi nemlendirir.
 • Bir pudra ya da kapatıcı kadar olmasa da, kapatıcılık etkisi vardır.
 • İçeriğindeki SPF (Güneş Koruma Faktörü) sayesinde, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur.
 • Tendeki renk bozukluklarını dengeler.
 • Kısacası; fondöten ya da pudra kullanmaktan çekiniyorum, tenimde fazla sorun yok, çok hafif bir kapatıcılık istiyorum, yüz tonum dengelensin, doğal bir ten makyajım olsun diyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir renkli nemlendirici.
     Uzunca bir süredir Benefit'in You Rebel isimli renkli nemlendiricisini kullanıyordum. İzmir'de iki adet Gratis açılmasının ardından, adını sıkça duyduğum Balm Shelter'ı deneme imkanım oldu. Kıbrıs Şehitleri Gecesi'ne özel tüm ürünlerde yapılan %30 indirime kayıtsız kalamadım ve kendisini makyaj çantama ekledim. 


     Bu yazıda hem Balm Shelter'ı tanıyacağız, hem de You Rebel ile karşılaştırmasını yapacağım. Bakalım savaşın galibi kim olacak...


     (You Rebel sürekli makyaj çantamda olduğu için kendinden geçmiş durumda.)

Geri dönüşebilen kutuyu açtığımızda, içinde ürünle ilgili bilgiler devam ediyor...


 

     Ürün fotoğraflarından sonra gelelim You Rebel ile karşılaştırmaya...
Dıt dırı dıt dırıııım = )

Ambalajlar :
     Gördüğünüz gibi Balm Shelter plastik, kalıp bir ambalajdayken; You Rebel metal diye nitelendirebileceğim bir ambalaj içinde. Zamanla şekli bozuldu, kırıştı, buruştu... Bu durum da hiç hoşuma gitmedi. Balm Shelter'ın ambalajını daha çok sevdim.

Güneş Koruma Faktörü : 
      Balm Shelter SPF 18 koruma faktörüne sahip. You Rebel ise SPF 15 koruma faktörüne sahip. Yani bu ne demek ? İki ürün de güneşin zararlı ışınlarından aynı oranda bizi koruyor. Ancak Balm Shelter biraz daha uzun süre ile bizi koruyor. Ancak arada aman aman bir fark yok.

Kapak Tasarımı :
     You Rebel'ı aldığımda kapağında bir güvenlik zarı var mıydı hatırlamıyorum; ama Balm Shelter'ın kapağını açtığmızda bir koruma şeridi var.
Ürün Yapısı : 
     Ürünlerin yapılarına baktığımızda, You Rebel daha koyu kıvamlı ve rengi daha açık. Balm Shelter ise tabiri caizse çamur gibi, daha cıvık ve koyu renkli. İlk denememde kullanacağım ürün miktarını ayarlamakta zorlandım. Ambalajı birazcık sıktığımda çok fazla ürün geldi ve bir kısmına yazık oldu.

Gramaj - Miktar :
     Ürünlerin miktarına baktığımızda,
 • You Rebel - 50 mL
 • Balm Shelter - 64 mL

     Bu kadar açıklama yeter, bize uygulama fotoğrafları göster dediğinizi duyar gibiyim. Özellikle son zamanlarda kızarıklıklar oluşmuş yanak bölgemde denedim ki, ürünlerin farkları daha iyi ortaya çıksın. 

     İşte makyajsız, temiz cildim, You Rebel ve Balm Shelter uygulanmış cildim.

   
Kapatıcılık :
     Işıktan kaynaklanan bir nedenle You Rebel uygulamam çok açık renkli çıkmış. Ancak beni daha çok ürünlerin kapatıcılığı ilgilendiriyor. You Rebel'a aşık olmamın tek nedeni ne kapatıcılığı, ne de nemlendirmesi idi. You Rebel'ı çok seviyorum; çünkü yüzünüze sürdüğünüzde inanılmaz bir parlaklık, canlılık veriyor. Yağlı bir görünüm değil, sağlıklı bir ışıltı veriyor. Balm Shelter ise daha mat. Ancak kapatıcılık konusunda kesinlikle daha başarılı. Ürünü yüzüme ilk sürdüğümde, rengi koyu gibi geldi. Zaten kıvamı çamur gibi olduğu için çok endişelendim. Ancak ürünü yaydığım zaman ortaya çıkan görüntü, bir renkli nemlendirici için oldukça başarılı diye düşünüyorum.

Fiyat :
     Ürünlerin fiyatlarına bakacak olursak;
 • You Rebel - 99 TL
 • Balm Shelter - 40 TL
    
Genel değerlendirme yapacak olursam;
 • Eğer çok hafif bir parlaklık, canlılık, tazelik istiyorum, parama da kıyarım diyorsanız You Rebel'ı tercih edin.
 • Ben hafif kapatıcılık istiyorum, pudra ya da fondöten kullanmak istemiyorum, mat, sağlıklı bir cildim olsun diyorsanız Balm Shelter'ı tercih edin.