11.03.2012

La Roche Posay ile Sivilceler Üzerine...

     Akne ve sivilceler bazılarımızı dönem dönem, bazılarımızı ise her zaman rahatsız ediyor. La Roche Posay'e sivilceler, cilt temizliği ve kullanılması gereken ürünler ile ilgili aklımdaki tüm soruları sizin için sordum.

 1. Sivilce çoğu kişinin ortak derdi. Peki, sivilce neden oluşuyor, etkileyen sebepler nelerdir?  Ergenlik dönemindeki kişilerin ortalama olarak %80’i sivilce problemi yaşanıyor. Bu nedenle ergenlik en yoğun sivilce ve siyah nokta problemi yaşanan dönemdir. Bunun yanı sıra periyod, hamilelik, menopoz dönemi, testosteron hormonunun fazla salgılanması gibi hormonal etkiler de sivilce oluşumuna neden olabiliyor.
    Cilt temizliğinin yapılmaması, sivilcelerin sıkılması, yanlış kozmetik uygulamalar (peeling, kese, sabun), yağlı ve asitli beslenme alışkanlıkları, güneşlenmek veya solaryuma girmek, güneş koruyucu sürülmemesi, nemlendirici kullanılmaması sivilce oluşumuna neden olabilir.
 1. Sivilcelerin sıkılması sivilce oluşumuna neden olur dediniz. Bundan biraz daha bahseder misiniz?  Sivilceyi sıkmak mikroplara davetiye çıkarmaktır. Sivilcelerinizi sıktığınız için cildinizde hayatınız boyunca kurtulamayacağınız izler oluşabilir. La Roche – Posay bu sorunu Effaclar A.I ile çözmeyi hedefliyor. Effaclar A.I aniden ortaya çıkan bölgesel sivilceler için ideal bir ürün! Sivilceniz çıktığında üzerine ürünü uyguluyorsunuz ve sivilceyi birkaç gün içinde iz bırakmadan yok ediyor. 
 1. Peki, yağlı ve problemli cilt temizliği nasıl yapılmalı?  Sanılanın aksine cildi sabun ile yıkamak sivilce oluşumunu engellemez. Hatta cilde hasar verip sivilce oluşumunu arttırabilir. Bu nedenle sivilceli ciltler için özel olarak geliştirilmiş formüller daha etkili olacaktır. La Roche – Posay Effaclar Gel ile temizlediğiniz cildinizi Effaclar Lotion ile silerek derinlemesine arındırma sağlayabilirsiniz.

 1. Temizledikten sonra nemlendirici kullanılmalı mı? Yağlı cilde sahip olanlar nemlendirici kullanmayı pek istemiyorlar. 
    Bu da doğru bilinen yanlışlardan biridir. Yağlı cildin de nemlendirilmeye ihtiyacı vardır fakat yağlı cilde özel ürünlerin seçilmesine dikkat edilmeli. Effaclar serisi kremleri cildi nemlendirirken cilt problemlerine de çözüm getirir. Effaclar M yağlı ve parlayan ciltleri uzun süreli mat bir görünüme kavuşturur. Aynı zamanda mükemmel bir makyaj bazıdır. Effaclar K siyah noktalı ve pürüzlü ciltleri gün geçtikçe düzeltir ve pürüzsüzleştirir. Effaclar Duo ise hem siyah nokta hem de sivilce problemini tek ürünle giderir. Tüm ürünler içeriğindeki La Roche – Posay termal suyu ile ciltlerin hassasiyetini korur.

 1. Yaz mevsimi yaklaşıyor. Yağlı cilde sahip olanlar yazın ne yapmalılar? 
    Güneş ışığının sivilcelere iyi geldiği sanılır fakat güneş ışığı cildin üst tabakasına zarar verir ve hem lekelenmelere hem de sivilce artışına neden olabilir. İlk etapta sivilcelerin kuruduğu zannedilse de, cilt bu kurumaya tepki olarak yağ salgısını artırır ve sivilce oluşumunu tetikler Yaz mevsiminden sonra problemlerin tekrarlanmaması için güneşten korunma şarttır. Yağsız ve yapışkan olmayan yapısıyla Anthelios AC SPF 30 yağlı ve sivilceye eğilimli ciltler için üretilmiştir. 

 1. Bu ürünlerle ilgili kampanya başlatacağınızdan bahsetmiştiniz. Bununla ilgili bilgi alabilir miyim? 
    Tüm Effaclar serisi ürünlerinde 10 TL indirim kampanyamız başlamıştır. Kampanyamız, 1 Mart-30 Nisan tarihleri arasında katılan La Roche Posay yetkili satıcısı eczanelerinde geçerli olup stoklarla sınırlıdır.
 1. Ürünlerinize nerden ulaşabiliriz?  Ürünlerimize La Roche-Posay yetkili satıcısı eczanelerden ulaşabilirsiniz. Eczane listemize www.laroche-posay.com.tr adresinden erişebilirsiniz.