27.11.2012

L'Oreal Grubu, Urban Decay'i Satın Alıyor

     Bizim renkli kozmetik markası olarak bildiğimiz, Türkiye pazarında ortalama altında sayılabilecek bir marka olan ancak aslında  bünyesinde Lancôme, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Biotherm, Cacharel, Diesel, Maison Martin Margiela, Viktor & Rolf, Ralph Lauren, Kiehl’s, Shu Uemura, The Body Shop, Stella McCartney, Clarisonic, Paloma Picasso and Drakkar noir gibi pek çok büyük markayı barındıran L'Oreal şimdi de markaları arasına hepimizin kozmetik yasağı ve üst üste çıkan Naked paletler ile aşkının bir kat daha pekiştiği Urban Decay'i katıyor. Temptalia'nın haberine göre bu haber resmi kaynaklarca da doğrulanmış.

     Bana göre 2012'nin en büyük kozmetik olayları sıralamasında bu haber ilk sıraya yerleşiverdi. Kimileri bu alışverişe olumlu yaklaşırken, kimileri ise bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu söylüyor. 

     L'Oreal grubu ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeye devam eden markalar arasında. L'Oreal'in Urban Decay'i alması ile Urban Decay ürünlerinin de hayvanlar üzerinde test edilerek piyasaya sürüleceğini iddia edip, maddi çıkarları için değerlerinden vazgeçtiği için Urban Decay'e kızan ve bundan sonra Urban Decay ürünlerini almayacağını söyleyenler de var; L'Oreal sayesinde Urban Decay satılmayan ülkelerde bu ürünlerin satılmaya başlanacağını düşünüp sevinenler de... Aslında çoğunluğun ve benim en büyük dileğimiz Urban Decay'in ürün kalitesinde bir değişme olmaması yönünde.

     Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?