26.05.2013

Clinique Superdefense CC Cream

     Aklımıza gelen gelmeyen her markanın BB krem çıkarması ile geçen BB krem furyasından sonra  CC krem furyası kapımızı çalıyor. Hala BB ve CC kremler hakkında bilgisi olmayanlar için, bu ürünler hakkında çektiğim videoyu yeniden paylaşıyorum.


     Clinique yakın zamanda CC kremini satışa sundu. Yurtdışında gördüğüm kadarı ile Superdefense ve Moisture Surge olmak üzere iki çeşidi mevcut. 


    Ben Superdefense CC Cream'i yaklaşık iki haftadır her gün kullanıyorum. Bu süre sonunda artık doğru yorumlarımı paylaşabileceğimi düşünüyorum.

     Yaz mevsimi kapıdayken, havalar ısınmaya başlamışken, bazen renkli nemlendirici bile fazla gelebiliyorken Clinique CC Cream benim için kurtarıcı oldu diyebilirim.     Clinique CC Cream'in özelliklerini sıralamak gerekirse ;


 • SPF 30 içeriğe sahip. Bir krem için 30 faktör koruma çok başarılı diye düşünüyorum. Bu nedenle yaz aylarında sürekli bu ürünü kullanacağımı düşünüyorum.
 
 • İçeriğindeki Hyaluronic Asit sayesinde cilde anında nem sağlar ve cildin daha rahat hissetmesini sağlar. Trehalose ve Sorbitol gibi su bağlayan içerikler sayesinde nem oranı değişen ortamlarda cildi korur. Cilt anında neme doyar ve gün boyu nem ihtiyacını karşılar. Ben sabah nemlendiricilerimi sürüp, ardından CC kremi uyguluyorum. Gün içinde cildimin nem kaybı olduğunu hissetmiyorum.
 • Cilt tonu düzenleyici optikler bir çok cilt tonu eşitsizliğini düzenler. Donuk ve solgun ciltler daha ışıltılı ve aydınlık görünmeye başlar; sarıya dönük cilt tonu şeftali tonlarında bir ışıltıya sahip olur; ve ciltteki kızarıklıkların görünümünü azaltır. Cilt kusurları anında ortadan kaybolur ve pürüzsüz, ışıltılı bir görünüm elde edilir. Bu etkiyi görebilmek için biraz daha zamana ihtiyacım var diye düşünüyorum.
 • İçerdiği UVA/UVB koruması cildi yaşlanmanın ilk belirtilerine karşı korur. E Vitamini, biberiye, Nordihydroguaiaretic Asit ve Ascorbyl Tocopheryl Maleate içeriklerinden oluşan anti-oksidan karışımı ise cildi çevresel etkenlerden korur ve cildin sağlıklı yapısını korumasını sağlar.
 • Ürünün light, light medium, medium olmak üzere üç rengi mevcut. Ben light rengini kullanıyorum. Tam cildimle bütünleşiyor.  
 
 • Ürün bir tüp içerisinde 40mL olarak satışa sunuldu.

     Aşağıdaki fotoğrafta Clinique Superdefense CC Cream'in ciltteki etkisini görebilirsiniz. 
     Benim ürün hakkındaki yorumlarım şöyle ;
 • SPF 30 içermesi benim en sevdiğim özelliklerinden biri oldu.
 • Çok az ürün ile tüm yüzüme uygulama yapabiliyorum. Ürünün 99 TL'ye satılıyor.Kimileri için bir ürüne bu kadar para vermenin gereksiz olduğunu biliyorum. Ancak ürünü uzun süre kullanabileceğinizi belirtmek isterim.
 • Ürünün yağlı ya da yapış yapış bir his vermemesi çok hoşuma gitti. Sürdüğüm an cildimle bütünleşti ve pudramsı bir his bıraktı. 
 • Aslında ürün bir krem/cilt tonu dengeleyici olsa da ben kapatıcılığını çok beğendim. Gerçekten cildimi nasıl dengelediğini, kızarıklıklarımı nasıl kamufle ettiğini yukarıda görebilirsiniz.
 • Ben ürün üzerine pudra ve makyaj yaptığım için akşam makyajımı temizlerken ürünü de temizlemiş oluyorum. Ancak tek başına kullanıp, ciltten temizlememek de mümkün. Tabi cildiniz bir tepki vermezse...
 • 2 haftalık kullanımımda cildimde herhangi bir sivilce, kızarıklık, reaksiyona yol açmadı. Şu anda üründen çok memnunum.
      Siz de ürünü almak, denemek isterseniz :
 1. Clinique Türkiye sitesinden ya da
 2. Sephora mağazalarından alabilirsiniz. 
     
     Biz CC kremleri gündeme getireduralım, piyasada DD {Dynamic Do-all} kremler satılmaya başlandı bile :)
     Siz de Clinique CC Cream'i ilk deneyenlerden biri olmak isterseniz çok yakında Clinique ile bir yarışmamız olacak. CC Cream'in yanı sıra toplamda 600 TL'lik ürün kazanacaksınız. Takipte kalmaya devam edin...