10.05.2013

Makyajın Gücü {Yorumlarım & Kazananlar}

     Bir önceki yazıda makyaj yarışmasına katılan arkadaşların makyajdan önce ve sonra çekilmiş fotoğraflarını paylaştım. Kazanan kişiyi belirlemek için sizlerden de yardım rica ettim ancak henüz 12 saat bile olmadan gelen yorumlar ne kadar büyük bir hata yaptığımı anlamama yetti.

     Samimiyetine inandığım binlerce takipçim var. Onlarla minik bir paylaşımda bulunduktan sonra yarışma kazananlarını açıklayacağım.

     4 yıldır blog, Twitter, Instagram, Youtube, Facebook ve diğer hesaplarımdan binlerce yorum aldım. Özellikle blog üzerinden "adsız" olarak fütursuzca bana hakaret eden, küfreden, ağza alınamayacak sözler yazan, bela okuyan, içinde bana karşı nefretini, kinini yazan pek çok insan oldu. Sizlere elimden geldiğince bunlardan hiçbirini yansıtmamaya çalıştım. Çünkü o kişiler adına utandım. O kişilere göre benim tek kabahatim makyaj yapıyor olmak ! Hayatta başka işim yokmuş, dünyanın en iyi makyözüyüm diye ortalarda geziyormuşum, tüm gün işim yokmuş da bilgisayar başında oturuyormuşum, bana gelen yorumları / mesajları / mailleri okuyor ama burnu büyüklüğümden yanıtlamıyormuşum gibi düşünen bu insanlar henüz adlarını bile paylaşmaya korkarlarken; benim tüm yanlışlarımla, doğrularımla, iyiliklerimle, kötülüklerimle göz önünde olmamdan çok büyük bir rahatsızlık duyuyorlar. Yazdıkları ahlak ve edep dışı yorumları yayınlamıyor olmamı ise bir gurur meselesi haline getirecek kadar saplantılı kişiler bunlar. Çünkü onlar için yorumlarını benim görmem değil, başkalarının okuması önemli. Ne yaptıklarını, neden yaptıklarını bilmeyecek kadar kontrol kaybındalar... 4 yıldır bu blogla birlikte ben de büyüdüm. Bazen yaptıklarımı saçma sapan buldum, sildim, yerine daha iyisini yapmaya çalıştım... Her zaman doğru bildiğim yolda, kendimden taviz vermeden, samimiyetimi kaybetmemeye özen gösterdim. Eskisi gibi değilsin diye aldığım sitemleri anlamaya çalıştım ama herkes gibi ben de değişiyorum. Kimine göre daha iyiye, kimine göre daha kötüye gidiyorum. Ama ben yaşadığım hayattan, yaptıklarımdan, sahip olduklarımdan dolayı her gün şükrediyorum ve hayatımdaki her şeyden çok memnunum, hepsinden dolayı çok mutluyum. Blog yazmaya başladığım ilk günden beri kimseye beni takip etmesi için  yalvarmadım, izleyici sayımı artırmak için saçmalamadım, kimseyi zorlamadım. Gerçekten hem benden bu kadar nefret edip, hem de nasıl takip ettiğinizi anlamak imkansız ! Beğenmiyorsanız, nefret ediyorsanız, edep dışı hakaretlere varacak kadar kin duyuyorsanız burada ne işiniz var? Bunu kendinize bir sormalısınız. 4 yıl boyunca öğrendiğim en iyi şey, yolumda dikenlerin de olacağı oldu. Ben sizleri yok saymayı, saçmalıklarınıza can sıkmamayı çoktan öğrendim.

     Yapıcı, haklı eleştirileri her zaman dikkate almaya çalıştım. Blogla ilgilenemediğim, yazılan mesaj/mail/yorumlara dönüş yapmadığımı söyleyen herkes çok haklı ve ben bu hatalarımı düzeltmek için çabalıyorum. Çünkü bu yorumları beni daha çok takip etmek, benimle daha çok paylaşımda bulunmak için yazdığınızı, samimiyetinizi biliyor ve sizi çok seviyorum.  İnsan olduğumuzu unutmadan, insanlığına yakışır yorumlarla gelen herkes benim için baş tacıdır.

     Bunları yazmamın bir tek nedeni var. Bu yarışma ile gördüm ki, bu kişilerin öfkesi - kini bana karşı değil. Herkese karşı... Yalnızca makyaj yarışması yapıp, eğlenmek ve hediyeleşmek amacı ile yaptığımız etkinlik sayesinde bu kişiler kalplerindeki kötülüğü kusarak iç yüzlerini bize gösterdiler. Artık çok daha iyi biliyorum ki bu kişiler bana ya da başkasına karşı öfkeli değiller. Onların öfkeleri, nefretleri, kinleri kendilerine. Bu yüzden en ufak güzellikte, mutlulukta, paylaşımda, dostlukta kötülüklerini kusuyorlar. Hem de "adsız" olarak :)

     Yarışmaya katılan 60 bayan da beni sevdikleri, güvendikleri, makyaj yapmaktan keyif aldıkları, bu keyiften bir kazanç elde etmek istedikleri için bu sayfada yer alıyorlar. Bu benim için tüm ürünlerden, makyajlardan daha önemli. Tekrar hepsine teşekkür ediyorum. Yapıcı eleştirileri ile kararıma yardımcı olan, iyi kalpleri ile takipte olan herkese sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız ! Hep burada olmaya devam edin ki, iyi insanların hala varolduğuna inancımı taze tutun :)

     

     Bu kadar laf kalabalığından sonra gelelim benim yorumlarıma ve kazananlara. 

1 Numara
     Makyajdan sonra çektiğin fotoğraf maalesef çok net olmasa da hafif bir makyaj tercih etmişsin. Bahar aylarında havaların ısınması ile günlük makyaj olarak tercih edilebilecek, sana yakışan bir makyaj olmuş. Allığı biraz daha yoğunlaştırmak ve gözlerde bahara uygun renkleri tercih etmek daha doğru olabilirdi diye düşünüyorum. Ama genel olarak makyajını beğendim.
2 Numara
     Bahar makyajı dediğimizde ilk akla gelen renk olan pembeyi kullanmak doğru bir karar ancak pembe maalesef çok riskli ve kullanılışı zor bir renk. Senin de gölgelendirme için kullandığın pembe rengi fazla yukarı taşıdığını düşüyorum. Bunun yanında eyelinerını bu kadar uzatmanın pembenin masumluğuna aykırı olduğu görüşündeyim. Dudağında da pembe tonlarında bir ürün kullansaydın daha uyumlu olurdu diye düşünüyorum. Ellerine sağlık :)

3 Numara
     Bahar makyajı nasıl olur diye düşündüğüm zaman bu kadar koyu renklerden uzak dururdum gibime geliyor. Siyah eyeliner kullanmaya karşı değilim ancak göz altı ve üstünde bu kadar yoğun kullanmak bahar ruhuna uymuyormuş gibi geliyor. Üstelik bu şekilde eyeliner sürmek gözlerini olduğundan daha düşük göstermiş. Ancak dudağına sürdüğün ürünün rengini çok beğendiğimi ve sana da çok yakıştığını söylemeden edemeyeceğim :)

4 Numara
     Çok hafif bir göz makyajı ve belirgin dudaklar ile doğru yoldasın ama bu makyajda allık ve ruj arasında bir ilgi savaşı var. Kırmızı tonları her mevsimde kullanılabilir. Bu renk bir ruj ile hafif göz makyajı doğru seçim ama maalesef allık rengi seçimi ve sürüş şekli ile ilgili bir yanlışlık var...

5 Numara
     Fotoğraflarda ışık yetersiz olduğu için renkleri tam göremesem de yine kalın siyah eyeliner, koyu ruj ile bahar ruhuna aykırı bir makyaj olmuş. Genel olarak çok güzel ve kurtarıcı olan bu makyajı beğendim ancak yarışma konseptine uygun bulamadım.

6 Numara
     Zaten çok güzel olan cildine kat kat ürün kullanmayarak ilk doğru hamleyi yapmışsın. Bahar makyajına uygun olarak hafif ve yumuşak renkler kullanmak ise ikinci doğru olmuş. Genel olarak makyajını çok beğendim.

7 Numara
     Yüz hatlarını ve makyajını çok beğendim. Makyaj ile güzelleşen bayanlardan birisin. Böyle baskın bir göz makyajı ile hafif ten ve dudak makyajı kullanarak doğru bir karar vermişsin. Bahar gecelerinde tercih edilebilir bir makyaj adayı :)

8 Numara
     Önümüzde bahar ve yaz gecelerine uygun bir makyaj örneği var. Bu makyajı yeşil farı daha iyi dağıtarak ve doğru allık uygulaması ile çok daha kusursuz hale getirmek mümkün.

9 Numara
     Göz altına aydınlık ve canlı bir renk sürmek her zaman bahar enerjisini yansıtır ancak göz pınarına uyguladığın beyaz simli farı keşke daha dikkatli kullansaydın ve göz altına bu kadar taşırmasaydın. Rujunun rengi birkaç ton daha açık olsaydı bence çok daha güzel bir makyaj olacaktı. Ancak fikrini çok beğendim.

10 Numara
     Renk uyumları konusunda çok başarılı bir makyaj. Cilt kusurlarını kapatan bir ten makyajı, lila - mor tonlarında göz makyajı, onlara uygun hafif pembe uygulanmış allık ve aynı tonlarda bir lipgloss ile bence çok başarılı bir bahar makyajı olmuş. Emeklerinize sağlık. Ten makyajı hafifletilirse gündüz, bu şekilde ise çok güzel bir gece makyajı...

11 Numara
     Zaten gençliğinden dolayı çok duru bir cildin var. Yaşına çok yakışan pembe allık ve dudak ürünü ile çok daha hafif ve pembe bir göz makyajı tercih edebilirdin. Mavi fikri süper ama kahveler ile çok ağır olduğunu düşünüyorum. Farı dağıtma konusunda ise başarılısın.

12 Numara
     Bu makyajda allık eksiği olduğunu düşünüyorum. Kaşlarını biraz daha az doldurabilirsin çünkü şekli zaten çok güzel ! 

13 Numara
     Sarı kullanmak cesaret ister. Sende bu cesaretin yanında, bir de mavi kullanma cesareti var. Bu iki canlı renge bir de fuşya eklenince tam bahar cümbüşü olmuş ! Makyajlı fotoğrafında fotoğrafı aydınlatmış, rengini daha da açmışsın. Bu nedenle renkler olduğundan daha canlı görünüyor. Fikir çok güzel ama fotoğrafın normal halini görmeyi daha çok isterdim.

14 Numara
    Genel olarak makyajı çok beğendim. Kaş altını aydınlatmak için kullandığın far bu kadar simli olmasaydı daha çok beğenirdim sanırım. Ellerine sağlık. 

15 Numara
     Makyaj ile değişen bayanlardan birisin. Bahar makyajı konseptine göre senin makyajını fazla sert buldum. Bu da göz makyajının kahverengi ve sert hatlı olmasından kaynaklanıyor. 

16 Numara
     Bahara uygun olarak hafif, pembe/mercan tonlarında yumuşak geçişli bir makyaj örneği. Ben çok beğendim ve sana çok yakıştırdım.

17 Numara
     Kullandığın renkleri sana çok yakıştırdım. Ruj rengini çok beğendim. Göz makyajında bana sert gelen bir şeyler olsa da genel olarak başarılı ve güzel bir makyaj.

18 Numara
     Ben bahar aylarında makyaj yapılacaksa kalemin bu şekilde kullanılmasını çok beğeniyorum. Göz şekline çok uygun bir şekilde kalem sürmüşsün. Hafif pembe allık ve lipgloss ile çok taze ve güzel bir makyaj olmuş :)

19 Numara
     Hafif, sade bir makyaj örneği olmuş. Ten makyajında kullandığın ürün cildini çok güzel ve hafif şekilde kapatmış. Bu makyajda en çok ten ürününü beğendim.

20 Numara
     Hafif, günlük ve sade bir makyaj olmuş. Ellerine sağlık :)

21 Numara
     Makyajlı fotoğrafını sanıyorum flaş kullanarak çekmişsin, bu nedenle bir parlama var ancak bahar geceleri için çok hoş bir makyaj olmuş. Allık biraz daha hafif sürülürse daha güzel olur diye düşünüyorum.

22 Numara
     Makyajdan çok senin enerjin bana yansıdı. Gülümsemek en güzel makyajdan bile daha etkili :) Makyajında pembe ve turkuaz renkleri cesurca ve dozunda kullanmana bayıldım. Dudaklarında biraz daha renk görmek isterdim. Allığı da biraz daha belirgin sürsen daha güzel olabilirdi. 

23 Numara
     Makyajla değişen bayanlardan bir diğeri :) Apayrı iki insan gibi... Saç ve ten rengine çok uygun renkler tercih etmişsin. Bu makyaj her mevsim senin için kurtarıcı olabilir. Dudağındaki renk seçimini de çok beğendim. Ancak allığı biraz daha yukarıdan sürmeni önerebilirim.

24 Numara
     Makyajlı fotoğrafın çok net olmadığı için tam yorum yapamıyorum ama genel olarak yüzünü aydınlatan, güzel bir makyaj olmuş.

25 Numara
     Makyajdan önce diye çektiğin fotoğraf keşke fondötenli olmasaydı...

26 Numara
     Makyajını çok beğendim ama biraz daha rimel yoğun görmek isterdim :)

27 Numara
     Her mevsim kullanılabilecek, kurtarıcı bir makyaj daha... Göz altlarını aydınlatmanı çok beğendim. 

28 Numara
     Renk kullanmaktan korkmayan bayanlara selam olsun ! Far dağıtılarak daha yumuşatılsa, sanırım daha çok severdim.

29 Numara
     Bahar ve yaz ayları için hafif ve güzel bir makyaj daha. Allık ve dudak rengi değiştirilerek bambaşka bir havaya bürünebilir.

30 Numara
     Renk kullanma fikrini çok sevdim ancak farları dağıtma konusunda bir sorun var. Makyajın yakıştığı bayanlardan birisin, ellerine sağlık :)

31 Numara
     Makyaj ile yüzünü aydınlatman çok başarılı. Mavi/turkuaz tonlarını kullanarak sana çok yakışan bir tercihte bulunmuşsun. Gece makyajı olarak tercih edilebilir.

32 Numara
     Üzgünüm ancak ışık yetersizliğinden dolayı ayrıntıları tam göremiyorum. Ancak genel olarak güzel bir makyaj :)

33 Numara
     Yeşilin tonuna bayıldım ! Sanıyorum aynı tonlarda rimel de kullanmışsın ya da ışık yanıltması :) Ama göz makyajını, allık seçimini çok beğendim.

34 Numara
     Yaşasın renkler ! Allık miktarı artırılmalı.  Dudaklarda ise daha açık bir ton kullanılmalı diye düşünüyorum.

35 Numara
     Bahar makyajı için fazla koyu bulduğum bir makyaj olmuş. Dudaktaki ruj ise fazla açık renk kalmış.

36 Numara
     Makyaj ile resmen bambaşka bir insan olmuşsun. Bu emeğin karşısında saygı ile eğiliyorum :) 

37 Numara
     Sana yakışan makyaj bence bu. Seni daha farklı, uçuk şeylerle hayal edemiyorum. Doğal güzelliğine hep böyle sadık kal lütfen :)

38 Numara
     Papatyaların güzelliği beni de gülümsetti :) Göz makyajının ayrıntılarını göremesem de aslında bahar için koyu ve soluk bir makyaj ama enerjin şahane !

39 Numara
     Göz altların ve ten makyajın için kullandığın ürünleri çok beğendim. Göz makyajında kahve tonları göz şekline yakışır şekilde kullanmışsın. Genel olarak beğendiğim bir makyaj oldu. Ellerine sağlık :)

40 Numara
      Biraz daha allık ile çok daha güzel olacaksın :)

41 Numara
     Kullandığın farın rengini çok beğendim ama gözün kuyruk kısmındaki hareketleri pek sevemedim. Allık ve dudak rengini de çok beğendim. 

42 Numara
     Çok güzel bir yüzün var ve makyajını da çok beğendim.

43 Numara
     Renk geçişleri muhteşem ! Allık rengini biraz daha hafifletirsek çok daha güzel olacağından şüphem yok.

44 Numara
     Makyajlı haline ait fotoğrafın maalesef bulanık olduğu için net bir yorum yapamıyorum. Ama genel olarak güzel bir makyaj olmuş.

45 Numara
     Makyaj sana has ve yakışıyor ancak bahar makyajı teması için bana çok koyu geldi.

46 Numara
     Gözlerini nasıl daha yukarıda ve açık göstereceğini iyi biliyorsun ki bu çok güzel bir şey. Makyajın duru güzelliğini bozmamış, ellerine sağlık.

47 Numara
     Gölgelendirme için kullandığın kahverengi far ile göz kapağını olduğundan daha yukarıda göstermişsin ancak keşke bu kadar dışa uzatmasaydın ve daha açık bir renk tercih etseydin. Bu küçük ayrıntı dışında makyajına ve enerjine bayıldım !

48 Numara
     Böyle cesur bir dudak rengine, daha aydınlık gözler görmeyi isterdim. 

49 Numara
     Doğal güzelliğini ağır makyajlarla bozma lütfen. Bu hafif makyajlar tam senin tarzın. Ellerine sağlık.

50 Numara
     Ah nolurdu o eyeliner kuyruğu o kadar yukarı çıkmasa ve o kadar ince olmasa :(

51 Numara
     Işık ayarlarından dolayı makyajın çok koyu görünüyor. Bu nedenle doğru yorum yapamamaktan endişe ediyorum. Göz makyajın gözlerini daha büyük göstermiş ama ayrıntılı yorum yapamıyorum.

52 Numara
     Biraz daha allık ve birkaç ton daha açık bir ruj ile tam bahar makyajı olabilirdi :)

53 Numara
     Çok beğendim ! Özellikle de kapalı bir bayan için renkler, makyajın hafifliği ve yumuşaklığı harika olmuş.

54 Numara
     Genel olarak makyajı çok beğendim. Allığı biraz daha belirginleştirsen daha hoş olabilirmiş. Göz makyajı ve ruj rengini çok beğendim.

55 Numara
     Mevsim ne olursa olsun, bu makyaj bana çok ağır geldi. Özellikle göz pınarında bu kadar yoğun renk kullanmayı yanlış buluyorum.İnan seni daha yaşlı ve yorgun gösteriyor. Halbuki makyajsız çok daha genç ve güzelsin :)

56 Numara
     Size bu makyajı çok yakıştırdım. Allığı bu kadar aşağı sürmezseniz yanaklarınız çok daha güzel duracaktır. Ellerinize sağlık :)

57 Numara
     Gece makyajı olarak kullanılabilecek güzel bir makyaj :)

58 Numara
     Allığın mercan / şeftali tonlarında iken lipglossun kırmızı tonları olması gözümü yordu. Bunun dışında göz makyajın sade ama kirpik ve göz yapının güzelliği sayesinde çok güzel olmuş.

59 Numara
     Renkler çok başarılı, çok beğendim. Baharlık şeker olmuşsun :)

60 Numara
     Yeşili çok seviyorum. Kendime yakıştıramadığım için yakıştıranı görünce beğeniyorum. Çok beğendiğim, yumuşak bir makyaj olmuş. Ellerine sağlık. 

     Şimdi gelelim uzun lafın kısasına :) 

     Makyaj yarışmamızın birincisi : 53 numara
                                         ikincisi : 10 numara
                                         üçüncüsü : 60 numara oldu. 
     
     Tebrikler kızlar :)

     Lütfen en kısa sürede bana e-mail atarak isim, soyisim, adres ve telefonunuzu yazın. 

     Kazanamayanlar hiç üzülmesin çünkü çok kısa bir süre sonra Clinique sponsorluğunda yeni bir makyaj yarışması daha olacak.