22.02.2012

Benefit Porefessional

     Gözenekler ve kırışıklıklarımız, maalesef estetik operasyonlar dışında yok olması neredeyse imkansız iki dostumuz. Bir kere kendileri ile tanıştık mı, artık hep bizimleler... Madem kendilerine veda edemiyoruz, diğer kadim dostumuz kozmetik ürünlere başvurmaktan başka çaremiz yok.


     Son zamanlarda gözenek sorunu yaşamaya başladım ve gözeneklerimi gizleyecek bir ürün arayışına girdim. Benefit'in gözenek ürünü olan Porefessional'ı almayı bir süredir kafama koymuştum. Kullanıcı yorumları çok olumluydu. MUA'da 5 üzerinden 3,8 puan almış bu ürünü Sephora'nın makyaj ürünlerinde %15 indiriminden faydalanarak makyaj çantamdaki güzelliklerin yanına ekledim.


     Porefessional ten renginde bir ürün; ancak cilde sürdüğünüzde yok olan, tıpkı Sephora transparan makyaj bazında olduğu gibi cilt üzerinde kaygan, yumuşacık bir zemin hazırlayan bir ürün. Porefessional'ı makyaj altına ya da makyajdan sonra kullanabiliyorsunuz.

     Ürün içeriği şu şekilde ;     Hafta sonu bir gelin makyajına gittim. Gelin + 2 makyaj yaptığım fırçaları zorunlu olarak kendime de kullanmam sonucu, cildim iyice kendinden geçmiş durumda. Çok nadir sivilce çıkan yüzüm, sivilceler, kızarıklıklar ile dolu. Siz siz olun, kozmetik ürünlerin hijyenine dikkat edin. Özellikle de fırçalara !


     Yüzümün en düzgün(!) olan kısmında Porefessional'ı sizin için denedim.     Benefit Porefessional'ı Sephora mağazalarından 99 TL'ye alabilirsiniz.